Клешти за сечење кабел со крцкалка 250мм - Baucentar
Клешти за сечење кабел со крцкалка 250мм

Клешти за сечење кабел со крцкалка 250мм

2800 ден

Има на залиха

2800 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-516 Категории

Клешти наменети за сечење кабел. Вкупната должина на клештите е 250мм. Металниот дел и сечивото се изработени од висококвалитетна челична легура од хром-ванадиум за да се овозможи ефикасно сечење и долготрајно користење на клештите. Наменети се за сечење кабел со максимален дијаметар од 32мм. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со гумен материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo