Клешти за сечење кабли 140мм - Baucentar
Клешти за сечење кабли 140мм

Клешти за сечење кабли 140мм

680 ден

Има на залиха

680 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-522 Категории

Клешти наменети за сечење кабли. Вкупната должина на клештите е 140мм. Металниот дел од клештите е изработен од висококвалитетнa челична легура од хром-ванадиум со издржливост на челикот од 48 HRC за да се овозможи долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со мек ПВЦ гумен материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo