Ножици За Сечење Кабли и Изолација 140мм - Baucentar
Ножици За Сечење Кабли и Изолација 140мм

Ножици За Сечење Кабли и Изолација 140мм

456 ден

Има на залиха

456 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Клешти за пресекување на кабли и изолација. Вкупната должина на клештите е 140мм а должината на сечивата е 45мм. Сечивата на ножиците се ласерски пресечени за време на изработката со што се спречува пролизгување при сечењето. На надворешниот дел од сечивата има два запци за отстранување изолација на проводници со дијаметар од 0.7мм2 и 1.0мм2. Сечивата на ножиците се изработени од висококвалитетна челична легура со цврстина на челикот од 52-57 HRC со што се обезбедува долготрајно користење на ножиците. Рачките на ножжиците се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали за да се спречи лизгањето и да се зголеми удобноста при користењето.

Бренд

Neo