Клешти за соголување проводници 195мм - Baucentar
Клешти за соголување проводници 195мм

Клешти за соголување проводници 195мм

460 ден

Нема на залиха

Шифра: 01-519 Категории

Клешти за соголување на проводници. Вкупната должина на клештите е 195мм. Може да се користат за проводници со пресек на жиците од 0,5мм2 до 6мм2 (24-10AWG). Должината на отстранување на изолацијата може да се подеси од 5 до 12мм. Телото на алатката е изработена од квалитетен материјал од фиберглас. На телото има и копче за заклучување. Металниот дел од клештите е изработен од висококвалитетнa челична SK5 легура за да се овозможи долготрајно користење на алатката. Алатката на рачката има и додаток за сечење на проводници со максимален пресек на жиците до 2мм2.

Бренд

Neo