Клешти за соголување проводници 170мм - Baucentar
Клешти за соголување проводници 170мм

Клешти за соголување проводници 170мм

716 ден

Има на залиха

716 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-520 Категории

Клешти за соголување на проводници. Вкупната должина на клештите е 170мм. Може да се користат за проводници со пресек на жиците од 1мм2 до 3.2мм2. Металниот дел од клештите е изработен од висококвалитетнa челична SK5 легура за да се овозможи долготрајно користење на алатката. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo