Клешти за соголување проводници 140мм - Baucentar
Клешти за соголување проводници 140мм

Клешти за соголување проводници 140мм

680 ден

Има на залиха

680 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-521 Категории

Клешти наменети за соголување проводници. Вкупната должина на клештите е 140мм. Може да се користат за проводници со напречен пресек на жиците од 0,34мм2 до 6мм2 (22-10 AWG). Металниот дел од клештите е изработен од висококвалитетнa челична легура од хром-ванадиум со издржливост на челикот од 48 HRC за да се овозможи долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со мек ПВЦ гумен материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo