Клешти Шпицангли 160мм за напон до 1000V - Baucentar
Клешти Шпицангли 160мм за напон до 1000V

Клешти Шпицангли 160мм за напон до 1000V

1080 ден

Има на залиха

1080 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-053 Категории

Клешти шпицангли со заострен врв изработени според стандардот DIN 5745. Сертифицирани се за проводници и метални делови под напон до 1000V. Вкупната должина на клештите е 160мм. Металниот дел е изработен од висококвалитетен челик кој е индукциски зајакнат (55-60 RHC) за да се овозможи ефикасно сечење и цврсто држење со клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo