Водоводџиски Клешти 235мм ф30 - Baucentar
Водоводџиски Клешти 235мм ф30

Водоводџиски Клешти 235мм ф30

1070 ден

Има на залиха

1070 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 02-120 Категории

Водоводџиски клешти изработени според стандардот DIN 5234. Вкупната должина на клештите е 235мм. Може да се користат за водоводни цевки со дијаметар до 30мм. Металниот дел е изработен од висококвалитетна челична легура од хром-ванадиум. Запците на клештите се назабени и полирани за да се овозможи ефикасно работење. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со нелизгачки материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo