Бренер Сет За Заварување 2kW 1850℃ - Baucentar
Бренер Сет За Заварување 2kW 1850℃

Бренер Сет За Заварување 2kW 1850℃

3000 ден

Има на залиха

3000 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 20-001 Категории

Комплет бренер за загревање и заварување со моќност на горење до 2 kW и максимална температура на горење до 1850℃. Ова претставува турбо бренер (горилник) со специјален дизајн кој го забрзува протокот на гасот и создава ротационен пламен со што се овозможува поефикасно работење со бренерот затоа што на овој начин побрзо се загрева бакарот. Протокот на гасот е 140 г/мин. Телото на бренерот е изработено од месинг. Дијаметарот на горилникот е 17мм. Во пакувањето следува и црево со должина од 2 метри. Високиот квалитет и трајноста на производот е поткрепена сертификат од TÜV Rheinland.

Бренд

Neo