Електричен Тример За Трева - Baucentar
Електричен Тример За Трева

Електричен Тример За Трева

2790 ден

Има на залиха

2790 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Електричен тример за трева со електричен мотор со моќност од 600 W. Претставува згодна и практична алатка за косење трева. Наменето е за користење на локации и делови каде регуларната косилка за трева не може да достигне, за рабови на површините кои се косат, или под жичани огради. Тримерот има сечиво со должина од 300 мм и овозможува брзо и лесно уредување на помали површини. Тримерот има рачка со  ергономски дизајн и е обложена со гума. Изработено е според регулативата и стандардите за безбедност на ЕУ.

Бренд

Verto