Батериска Дупчалка Одвртувач ГСР 18В-50 - Baucentar
Батериска Дупчалка Одвртувач ГСР 18В-50

Батериска Дупчалка Одвртувач ГСР 18В-50

7450 ден

Има на залиха

7450 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 06019Х5002 Категорија:

Моќна акумулаторска дупчалка – одвртувач модел GSR 18V-50. Нуди изддржливост при тешки и обемни работи псо дупчење или зашрафување во дрво и во метал. Поседува интелигентен мотор кој работи без четкички и кој директно комуницира со електрониката на аалатот, обезбедувајќи ефикасност при работата со што дава подолг работен век. Металната стезна глава и ергономската конструкција на оваа дупчалка-одвртувач го прави алатот компактен и робусен и лесен за користење при тешки работи. Компатибилен е со сите Bosch Professional батерии од 18 V (Flexible Power System) за поголема практичност па дури и во најтешките проекти, од почеток до крај.

Вртлив момент: 28/50/50 Nm
Број на вртежи во празен од 0-460, 0-1.800 врт/мин
Маса без батерија 1.0 кг
Капацитет на батерија 2×2,0 Ah
Напон на батерија 18.0 V

Во пакувањето не следува батерија.

Бренд

Bosch