Батериска Аголна Брусалка ГВС 180 ЛИ ф115мм - Baucentar
Батериска Аголна Брусалка ГВС 180 ЛИ ф115мм

Батериска Аголна Брусалка ГВС 180 ЛИ ф115мм

14900 ден

Има на залиха

14900 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Професионална акумулаторска аголна брусалка која го обединува перформансите на ниво на електричен алат, со извонредна ергономија и практично ракување. Посебно е оптимизиран за примена во сечење, има балансиран дизајн и тенка рачка со што овој алат овозможува врвна можност за разнолика примена. Моторот без четкички е со високи перформанси и обезбедува брз напредок во работата и дава еквивалент на електрична моќност од 700 W. Благодарение на подобрената ефикасност и времето на работа, оваа брусалка дава најдобра продуктивност при секое полнење на батеријата. Тенкиот дизајн на рачката и брзостезниот штитник ја носат практичноста за користење на едно повисоко ниво.

Бројот на вртежи во празен од е 11.000 вртежи во минута. Напонот на батериите е 18V. Навојот на брусното вретено е од тип М14. Може да се користи за плочи за брусење метал со дијаметар до Ø 125мм. Без батерија тешка е 1,6кг.

Нивото на звучен притисок е 79,5 dB(A), а нивото на звучна моќност е 909,5 dB(A).

Бренд

Bosch