Аголна Брусалка Електр. ГВС 750 С 750W ф125мм - Baucentar
Аголна Брусалка Електр. ГВС 750 С 750W ф125мм

Аголна Брусалка Електр. ГВС 750 С 750W ф125мм

5550 ден

Има на залиха

5550 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 0601394121 Категории

Електрична аголна брусалка за обработка на метал која се одликува со својата мала маса. Со оваа брусалка се постигнуваат одлични резултати поради високиот степен на закосување и големата способност за преоптоварување. Има мотор со номинална влезна моќност од 750W. Уредот има компактна конструкција за полесно и побезбедно ракување како и одлична контрола над уредот. Има функција за бирање на брзината на вртење.

Бројот на вртежи во празен од е од 2.800 до 11.000 вртежи во минута. Навојот на брусното вретено е од тип М14. Може да се користи за плочи за брусење со дијаметар до Ø 125мм. Брусилката е тешка е 1,8кг.

Брусалката е со должина од 270мм, висина од 100мм и ширина од 73мм.

Бренд

Bosch