Дрвена Таванска Скала 120х70х280 - Baucentar
Дрвена Таванска Скала 120х70х280

Дрвена Таванска Скала 120х70х280

8290 ден

Има на залиха

8290 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Дрвена таванска скала наменета за лесен и едноставен пристап во таванскиот дел од Вашиот дом. Скалите се долги 120см, а широки 70 см. Кога ќе се отвори целата скала достигнува висина од 280см. Ширината на скалилото е 40см. Скалите се без дихтунг гума и се склопуваат на три дела. Овие скали може да се вклопат во сите тавански отвори со стандардни големини.

Таванските скали имаат вграден поклопец на отворот изработен од вештачки материјал во бела боја. Дебелината на поклопецот е 26мм. Изработени се од висококвалитетно фино преработено дрво и се со цврсти и издржливи скалила. Ги задоволуваат Европските Норми за безбедност на ваков вид на скали. Подложени се на строги тестови во акредитирана тест лабораторија согласно европскиот стандард EN 131 за носивост до 150 кг.Земја на потекло: Полска, ЕУ.

Бренд

Oman