Хидроизолациона Еластична Трака 10м - Baucentar
Хидроизолациона Еластична Трака 10м

Хидроизолациона Еластична Трака 10м

1590 ден

Има на залиха

1590 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: А13923 Категории

БК Тејп е трајно еластична лента за хидроизолација на база на полипропиленска ткаенина со алкална заштита со облога од каучук. Совршено ги покрива пукнатините и е високоеластична. Има висок дифузен отпор кон радонот. Oтпорна е на различни температури, соли, разредени киселини и алкални води. Се користи во комбинација со хидроизолационите премази на Бекамент како што се Бк Хидростоп 1, БК Хидростоп 2, БК Хидростоп Екстра и БК Хидростоп Екстра 5/5.

ПРИМЕНА
Хидроизолационата лента БК Тејп се користи за еластично и трајно затворање на пукнатини на контактни места или агли, пукнатини на ѕидови и на површини, одводни цевки во базени, цистерни и туш кабини и за поврзување на вертикални и хоризонтални површини.

НАЧИН НА ПРИМЕНА
Хидроизолационата лента БК Тејп се поставува на првиот слој свеж хидроизолациски премаз и потоа се притиска цврсто во аглите со помош на шпакла. Доколку има заостанат воздух под лентата, се истиснува. По зацврснувањето на првиот слој, се нанесува вториот слој на целата површина, вклучувајќи ги и краевите на лентата за хидроизолација БК Тејп.

Бренд

Bekament