Силикон Санитарен Сив 280мл. - Baucentar
Силикон Санитарен Сив 280мл.

Силикон Санитарен Сив 280мл.

305 ден

Има на залиха

305 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

БК Силикон Санитар е силиконска заптивна маса на ацетатна основа. Се користи за заптивање на сите спојки и критични места во купатила, кујни, WC-а, бањи и сл. Наменет е за надворешна и внатрешна употреба. Отпорен е на стареење, на собирање, на пукање, промена на боја, отпорен е на мувла и вода. Не се бојадисува. Има добра адхезија на керамика, на стакло, на емајл и на плочки. Да не се нанесува на метали подложни на корозија, бетон, цемент, малтер, природен камен поради испарување на киселини.

Бренд

Bekament