Силикон Мапесил АЦ 120 310мл - Baucentar
Силикон Мапесил АЦ 120 310мл

Силикон Мапесил АЦ 120 310мл

499 ден

Има на залиха

499 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 4812042ИТМАП Категории

Висококвалитетен силиконски кит, отпорен на мувла, ацетатен, без растворувачи со технологија BioBlock® за запечатување на површини со движење до 25% од нивната ширина. MAPESIL AC, чист, ацетатен, силиконски китач без растворувачи. Идеален за внатрешна и надворешна употреба на керамика во влажни простории и базени. За силни пломби кои го задржуваат својот изглед со текот на времето.

ПРЕДНОСТИ:
Голема еластичност
Отпорен на мувла (технологија BioBlock®)
Без растворувач
Силен и издржлив запечатувач
Максимална гаранција
Совршена адхезија
Мазна и еластична
Висока термичка и хемиска отпорност
Одлична издржливост
Широк опсег на бои

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:
Максимално дозволено движење: 25%.
Модул на еластичност при 100% издолжување: 0,35 N/mm².
Јачина на брегот – А: 20.
Време за формирање на кора: 10 минути.
Боја: 34 бои плус транспарентна.

ЕМИКОД: EC1 Plus – многу ниски емисии на испарливи органски соединенија (VOCs).
Поставување: пиштол за китање.
Потрошувачка: 3,1 метри за полнење од 310 ml (профил 10×10 mm).
Пакување: картон од 12×310 ml. полнила.

Бренд

Mapei