Ламинат 12мм M1223 Шевињон Костен - Baucentar
Ламинат 12мм M1223 Шевињон Костен

Ламинат 12мм M1223 Шевињон Костен

1299 ден

Има на залиха

1299 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 001223свк Категории

Ламинатните подови на SWISS KRONO се изработени од високо-квалитетно дрво како основна суровина. Иновативната технологија во производството обезбедува стилска подлога за подот со што завршуваат сите грижи за одржување, за оштетување или за топлината на внатрешниот амбиент. Оваа технологија на производство е заснована на високо-концентрирани пресувани плочи (HDF), кои се оплеменуваат со атрактивна декоративна хартија и автентична површинска структура. SWISS KRONO нуди широка палета на модели и дизајни на ламинатни подови.

 

  • Елегантен изглед на природно дрво
  • Четиристрана фуга за оригинален изглед на бродски под
  • Слободно може да се комбинира со било каков стил
  • Највисока клас на примена
  • Екстра широки и екстра долги плочи

 

Дебелина: 12 mm

Димензии: 1375 mm × 188 mm

Класа на абразија: AC 5/33

Структура: ER

Плочи во пакет: 5 = 1,293 m2

Пакети на Палета: 56 = 72,38 m2

 

Последен избор на познавачите. Вистински под за Вас. Овој неспоредлив природен под едноставно е како добро вино. Треба да остари, колку што е можно повеќе. Како ламинат кој е избран за најдобар во 2018 година, Вие ќе го очекувате токму тоа. Овој HDF-базиран ламинатен под тешко може да се победи кога ќе разгледува долготрајноста, издржливоста и оптоварувањето – и покрај неговиот изглед на недовршеност. Жолтеникавите нијанси на познатото грозје шевињон во Вашиот дом ќе донесат незаменлива елеганција. Со типичната француска ноншалантност, Шевињон Костен ламинатот ја трансформира модерната куќа или реновираното живеалиште во место на  живописна убавина без изглед на полираност, наметливост или префинетост. Неспорно светлата позадина е нежна и пријатна и ги балансира структурните неправилности како процепи, јазли џебови од смола. Овој автентичен изглед е типичен за сите ламинати од оваа колекција, кои се одликуваат со длабоко втисната шара со што подот одлично се вклопува со ентериерниот дизајн со што на подот му дава реалистичен и многу природен изглед. Без оглед дали Вашиот стил повеќе е скандинавски, француски, приморски или  Arts & Crafts – овој ламинат во комбинација со природна кожа, со масивно дрво, со тенки покривки или со строго прави линии, Шевињон Костен ламинатот создава трајно чувство на елегантен дом. Траен и природен. Истовремено  е високоотпорен на флеки, гребаници или изгореници од цигари.

 

Колекција Villa

Замислете мала вила која на малиот рид Тускан постои со векови. Таа има видено многу настани од минатото: весели фамилијарни прослави, раскошни вечери како и романтични вечери на свеќи. Иако нејзиниот стил значително се менувал со текот на времето – таа отсекогаш била безвременски елегантна. Колекцијата MY FLOOR Villa ја комбинира оваа класична елеганција со потценетиот гламур кој без напор ја збогатува секоја соба.

Дали сакате ексклузивен квалитет? Дозволете си да бидете заведени од изгледот на оплеменето дрво од колекцијата Villa и создадете сопствен простор со стилска убавина. И не заборавајте дека со него можете да создадете импресивен впечаток и во бизнис опкружување.

Бренд

Swiss Krono