Ламинат 12мм M1221 Петерсон Темен Даб - Baucentar
Ламинат 12мм M1221 Петерсон Темен Даб

Ламинат 12мм M1221 Петерсон Темен Даб

1299 ден

Има на залиха

1299 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 001221свк Категории

Ламинатните подови на SWISS KRONO се изработени од високо-квалитетно дрво како основна суровина. Иновативната технологија во производството обезбедува стилска подлога за подот со што завршуваат сите грижи за одржување, за оштетување или за топлината на внатрешниот амбиент. Оваа технологија на производство е заснована на високо-концентрирани пресувани плочи (HDF), кои се оплеменуваат со атрактивна декоративна хартија и автентична површинска структура. SWISS KRONO нуди широка палета на модели и дизајни на ламинатни подови.

 

  • Автентичен изглед на распукано дабово дрво
  • Идеален за комбинација со подно греење
  • Лесен е за монтажа (може веднаш да се гази по него)
  • Висока отпорност на изгореници од цигари
  • Изработен од природни и обновливи суровини

 

Дебелина: 12 mm

Димензии: 1375 mm × 188 mm

Класа на абразија: AC 5/33

Структура: ER

Даски во пакет: 5 = 1,293 m2

Пакети на Палета: 56 = 72,38 m2

 

За оние неизбрзани моментив во животот. Петерсон Темен Даб е како да сте на пикник под Вашето омилено дрво или како да сте во зимска ноќ пред камин. Овој траен под со неговите длабоки оформени шари и процепи, карактеристични раширени зраци и топлата и сјајна кафена нијанса искупува чувство на неверојатен мир и спокојство. Затворете ги очите и уживајте во убедливиот допир на Петерсон Темниот Даб со неговата длабока ишарана текстура и четиристраната фуга под агол од 45°. Без оглед дали е искомбиниран со алпски шик, балинезиски додатоци, кадифен сомот или шарен мебел – со овој ламинат ќе добиете долготраен под кој истовремено ви гарантира и комфорт и стил. Ламинатот е екстра робусен и отпорен на бледеење и флеки, како и на изгореници од цигари.

 

Колекција Villa

Замислете мала вила која на малиот рид Тускан постои со векови. Таа има видено многу настани од минатото: весели фамилијарни прослави, раскошни вечери како и романтични вечери на свеќи. Иако нејзиниот стил значително се менувал со текот на времето – таа отсекогаш била безвременски елегантна. Колекцијата MY FLOOR Villa ја комбинира оваа класична елеганција со потценетиот гламур кој без напор ја збогатува секоја соба.

Дали сакате ексклузивен квалитет? Дозволете си да бидете заведени од изгледот на оплеменето дрво од колекцијата Villa и создадете сопствен простор со стилска убавина. И не заборавајте дека со него можете да создадете импресивен впечаток и во бизнис опкружување.

Бренд

Swiss Krono