Ламинат 12мм M1206 Безвременски Сив Даб - Baucentar
Ламинат 12мм M1206 Безвременски Сив Даб

Ламинат 12мм M1206 Безвременски Сив Даб

1299 ден

Има на залиха

1299 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 100046свк Категории

Ламинатните подови на SWISS KRONO се изработени од високо-квалитетно дрво како основна суровина. Иновативната технологија во производството обезбедува стилска подлога за подот со што завршуваат сите грижи за одржување, за оштетување или за топлината на внатрешниот амбиент. Оваа технологија на производство е заснована на високо-концентрирани пресувани плочи (HDF), кои се оплеменуваат со атрактивна декоративна хартија и автентична површинска структура. SWISS KRONO нуди широка палета на модели и дизајни на ламинатни подови.

 

  • Особено добар, изглед на автентично дрво
  • Одлична корелација на вдлабната шара и на декор
  • Највисока класа на примена
  • Највисока отпорност на изгореници од цигари
  • Четиристрана фуга

 

Дебелина: 12 mm

Димензии: 1375 mm × 188 mm

Класа на абразија: AC 5/33

Структура: ER

Плочи во пакет: 5 = 1,293 m2

Пакети на Палета: 56 = 72,38 m2

 

Дискретен и ексклузивен. Она што порано се истакнуваше со раскош, сега блеска со благородна воздржаност – па дури и подот. Безвременскиот Сив Даб, современата обработка на дабово дрво од оваа колекција, дава фин и впечатлив дизајн на подот кој ја доловува автентичноста на потемните линии и на концентричните кругови на вистинско старо дабово дрво. Безвременскиот Сив Даб со дизајнот на неговата површина е  современ и софистициран, но сепак стилски. Претставува идеален под за и големи заљубеници во природата, како и за посветени стилски ентузијасти. Бидејќи вродената нежност на Безвременскиот Сив Даб го доловува надоброто од обата света. Се одликува со висока отпорност на запалување и горење, овој ламинат со четиристрана фуга додава блага нијанса на фино обработени дрвени даски и потсетува на релаксирачки и безгрижен животен стил.

 

Колекција Villa

Замислете мала вила која на малиот рид Тускан постои со векови. Таа има видено многу настани од минатото: весели фамилијарни прослави, раскошни вечери како и романтични вечери на свеќи. Иако нејзиниот стил значително се менувал со текот на времето – таа отсекогаш била безвременски елегантна. Колекцијата MY FLOOR Villa ја комбинира оваа класична елеганција со потценетиот гламур кој без напор ја збогатува секоја соба.

Дали сакате ексклузивен квалитет? Дозволете си да бидете заведени од изгледот на оплеменето дрво од колекцијата Villa и создадете сопствен простор со стилска убавина. И не заборавајте дека со него можете да создадете импресивен впечаток и во бизнис опкружување.

Бренд

Swiss Krono