Ламинат 10мм М1002 Костен Беж - Baucentar
Ламинат 10мм М1002 Костен Беж

Ламинат 10мм М1002 Костен Беж

1189 ден

Има на залиха

1189 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 100054свк Категории

Ламинатните подови на SWISS KRONO се изработени од високо-квалитетно дрво како основна суровина. Иновативната технологија во производството обезбедува стилска подлога за подот со што завршуваат сите грижи за одржување, за оштетување или за топлината на внатрешниот амбиент. Оваа технологија на производство е заснована на високо-концентрирани пресувани плочи (HDF), кои се оплеменуваат со атрактивна декоративна хартија и автентична површинска структура. SWISS KRONO нуди широка палета на модели и дизајни на ламинатни подови.

  • Автентичен изглед на вистинско дрво
  • Највисока класа на примена
  • Висока отпорност на изгореници од цигари
  • Подобрена издржливост при оптоварување
  • Изработен е од природни и обновливи материјали

 

Дебелина: 10 mm

Димензии: 1380 mm × 193 mm

Класа на абразија: AC 5/33

Структура: ER

Плочи во пакет: 6 = 1,598 m2

Пакети на Палета: 56 = 89,49 m2

 

Рустикална но сепак софистицирана домашна средина. Јазли, кадрици, ленти, пукнатини – јадрото на Костен Беж ламинатот е еден од најразновидните во репертоарот на колекцијата MY FLOOR. Овој издржлив под и траен под зрачи енергетска вибрација која дава природна и цврста нота дури и на модерни, космополитски ентериери. Деталната текстура го доловува реализмот и привлечноста на ова елегантно дрво. Траен и огноотпорен, овој ламинатен под е високоотпорен на дамки и избледување. Исто така е одличен избор за комбинација со подно греење. Со Костен Беж ламинатот навистина ќе се радувате на секое доаѓање дома кога ќе ве пречека пријатна подна подлога со автентичен селски изглед. Се на се, овој ламинат на секој модерен дим му ја дава таа ретка луксузност: вистинска софистицираност и удобност.

 

 

Колекција Challet

Дали ја сакате рустикална планинска атмосфера? Таму горе на планина, се’ изгледа толку полесно и пооригинално. На пример уживањето во мал оброк после долго пешачење. Раскажување приказни до доцна во ноќта, па дури и да заиграте некое оро. Висококвалитетниот под од колекцијата MY FLOOR Chalet со сето тоа може да се справи. Навистина е тешко, напорно, па дури и не лесно се заборава играњето или танцувањето на паркетот т.е. на ламинатот.

Декорот на ламинатите од колекцијата Chalet исто така создаваат рустикален амбиент во Вашиот дом. Искомбинирајте го, на пример, со едноставен дрвен мебел, со ленено платно или со природна кожа, или направете си поголем предизвик и обидете се да креирате измешана атмосфера од старински и модерен мебел.

Бренд

Swiss Krono