Работно Палто Сиво ЛД/54 - Baucentar
Работно Палто Сиво ЛД/54

Работно Палто Сиво ЛД/54

1300 ден

Има на залиха

1300 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Сиво работно палто со стандардна големина ЛД или 54 кое е прикладно за секакви работни обврски, било професионални или аматерски. Ширината на палтото во делот на градите изнесува 64см а во долниот дел изнесува исто 64см. Вкупната должина на палтото е 76см, а должината на ракавите е 66см. Има пришиени ластици на долниот дел кои може да се подесуваат. Ракавите имаат комфорни завршетоци со што се обезбедува поголема комфорност при носењето. Цврстите џебови може да се наполнат со голем и тежок волумен, и во нив може постојано да се носи тежок алат. Добрата локација на џебот за смарт телефон овозможува телефонот секогаш да биде при рака и истовремено да биде на безбедно место. Квалитетот на овој производ е загарантиран со Европски сертификат за квалитет, а производниот процес е во согласност со EN ISO 13688:2013 стандардот. Платното е со дебелина од 245 г/м2. Материјалот содржи 65% полиестер и 35% памук. Палтото е спакувано во цврсто најлонско пакување.

Бренд

Neo