Работно Палто Бело ХЛ/56 - Baucentar
Работно Палто Бело ХЛ/56

Работно Палто Бело ХЛ/56

2200 ден

Бело работно палто со стандардна големина ХЛ или 56 кое е прикладно за секакви работни обврски, било професионални или аматерски.

Има на залиха

2200 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Бело работно палто со стандардна големина ХЛ или 56 кое е прикладно за секакви работни обврски, било професионални или аматерски. Ширината на палтото во долниот дел изнесува 67см. Изработено е од висококвалитетен материјал и зајакнато е со шиење во делот на лактите. Двојниот штепуван материјал обезбедува подолго траење на материјалот а деловите покриени со рефлектирачки материјал овозможуваат полесна видливост на работникот. Цврстите џебови може да се наполнат со голем и тежок волумен, и во нив може постојано да се носи тежок алат. Добрата локација на џебот за смарт телефон овозможува телефонот секогаш да биде при рака и истовремено да биде на безбедно место. Квалитетот на овој производ е загарантиран со Европски сертификат за квалитет, а производниот процес е во согласност со EN ISO 13688:2013 стандардот. Платното е со дебелина од 267 г/м2. Материјалот содржи 65% полиестер и 35% памук. Палтото е спакувано во цврсто најлонско пакување.

Бренд

Neo