Работни Заштитни Чевли Високи О2 СРЦ Бр.45 - Baucentar
Работни Заштитни Чевли Високи О2 СРЦ Бр.45

Работни Заштитни Чевли Високи О2 СРЦ Бр.45

1800 ден

Има на залиха

1800 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Професионална заштитни работни чевли изработени од говедска кожа. Класата на изработка е O2 SRC, со заштита на стапалата од студ, и од навлегување или собирање на вода. Чевлите се одликуваат со одлична внатрешна обработка и флуоресцентни рефлектирачки зони однадвор заради подобра видливост на работникот. Чевлите се удобни и трајни благодарение на цврстите, затворени делови кај петата и металните додатоци.

Чевлите исто така се одликуваат и со:
Антистатички додаток
Нелизгачки ѓон
Ѓоновите се изработени од два полиуретански материјали со различна густина поради што се отпорни на лизгање на масло
Затворени секции кај петата со метални делови заради апсорбирање на удари во петата
Сертификат за сообразност според стандардот EN ISO 20347:2012 SRC FO O2

Бренд

Neo