Работна Јакна За Затоплување Црна ХХЛ/58 - Baucentar
Работна Јакна За Затоплување Црна ХХЛ/58

Работна Јакна За Затоплување Црна ХХЛ/58

3500 ден

Има на залиха

3500 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 81-570-ХХЛ Категории

Црна работна јакна со стандардна големина ХХЛ или 58 која е наменета за затоплување на телото при секакви работни обврски, било професионални или аматерски. Изработена е од цврст и лесен Оксфорд текстил и има дополнителна изолација. Деловите покриени со рефлектирачки материјал овозможуваат полесна видливост на работникот. Има дополнителен дел за заштита на вратот и има удобна капа. Цврстите џебови може да се наполнат со голем и тежок волумен, и во нив може постојано да се носи тежок алат. Има џебови на внатрешната страна за побезбедно чување на предмети, како и голем џеб за носење смарт телефон. Ракавите имаат подесиви ластици за поголема удобност при носење. На долниот дел од јакната има ластици за затегнување за да се зголеми затоплувањето на телото. Отпорна е на натопување со вода. Вкупната должина на јакната 81см, а должината на внатрешниот раб на ракавите изнесува 75см. Обемот во делот на градите изнесува 72см а во долниот дел изнесува 71см. Квалитетот на овој производ е загарантиран со Европски сертификат за квалитет, а производниот процес е во согласност со EN ISO 13688:2013 стандардот. Елекот е спакуван во цврсто најлонско пакување.

Бренд

Neo