Работна Јакна За Затоплување Темно Сина ХХЛ/58 - Baucentar
Работна Јакна За Затоплување Темно Сина ХХЛ/58

Работна Јакна За Затоплување Темно Сина ХХЛ/58

2550 ден

Има на залиха

2550 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 81-554-ХХЛ Категории

Темно сина работна јакна со стандардна големина ХХЛ или 58 која е наменет за затоплување на телото при секакви работни обврски, било професионални или аматерски. Изработена е од лесен текстил кој содржи 70% памук и 30% полиестер. Јакната е дополнително штепувана и има дополнителна изолација. Има џебови со патент, и ластици на долниот дел и на завршетокот на ракавите. Вкупната должина на јакната е 78см, а внатрешниот раб на ракавите е долг 70см. Во делот на градите обемот изнесува 64см. Квалитетот на овој производ е загарантиран со Европски сертификат за квалитет. Јакната е спакувана во цврсто најлонско пакување.

Бренд

Neo