Паропропусна фолија 100г/м2 75м2 - Baucentar
Паропропусна фолија 100г/м2 75м2

Паропропусна фолија 100г/м2 75м2

2400 ден

Има на залиха

Nexo Underlay Roof

2400 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 00223Д Категории

НЕКСО 100 е паропропусна водонепропусна фолија со специфична тежина од 100г/м2.

МАТЕРИЈАЛ ЗА ИЗРАБОТКА
Фолијата е изработена од полипропиленски текстилен материјал, ламиниран со микропорозен полипропиленски филм.

ДИМЕНЗИИ НА РОЛНА
Должина: 50 м
Ширина: 1,5 м
Површина: 75м2

Бренд

Nexo