Монтажно Лепило Ултра Х сив 290 мл - Baucentar
Монтажно Лепило Ултра Х сив 290 мл

Монтажно Лепило Ултра Х сив 290 мл

445 ден

Има на залиха

445 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

БК Ултра Х е високо квалитетна, професионална и универзална заптивна маса и лепило на база на хибридна технологија која се стврднува во присуство на влага и формира трајна, еластична гума. Погоден е за користење како заптивка за сите зглобни спојки, пукнатини, груби работи во градежништвото и во индустријата на речиси сите видови површини. Се користи како универзално конструкциско лепило за метал, синтетички материјали, бетон, дрво и столарија како што се: камп приколки, автомобили, бродови, челик, фасади, рамки за прозорци, мебел, внатрешно уредување, постолја, сендвич панели, монтажни панели, патни конструкции и конструкции за мостови. Погоден е за заптивање на спојки во санитарни простории, како и за заптивање и лепење во комори за замрзнување и во близина на храна.

Бренд

Bekament