Монтажно Лепило Деко Фикс 280 мл - Baucentar
Монтажно Лепило Деко Фикс 280 мл

Монтажно Лепило Деко Фикс 280 мл

115 ден

Има на залиха

115 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

БК Деко Фикс е монтажно лепило на база на емулзија без растворувач. Лепилото се стврднува со испарување на водата и се создава траен, водоотпорен спој со голема цврстина. По стврднувањето може да се бојадисува со други бои на водена основа и со синтетички бои..Наменет е за лепење на декоративни панели и орнаменти од тврда пена, за лепење на пена од полистирен и полиуретан на порозни подлоги, за заптивање на аголни спојки на декоративните панели. Може да се користи и во отворен и затворен простор.

Бренд

Bekament