Молерска Четка Супер Стандард 100мм - Baucentar
Молерска Четка Супер Стандард 100мм

Молерска Четка Супер Стандард 100мм

475 ден

Има на залиха

475 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Молерска четка со врвен квалитет наменета за широка примена. Може да се користи за нанесување на сите видови на бои, како и за лакови на водена база и на база на растворувачи. Четката е изработена од синтетичко влакно, има пластична рачка а спојката е изработена од ростфрај. Ширината на врвот на четката е 100мм а дебелината на врвот е 14мм. Количеството на влакна во полна должина на врвот на четката изнесува 80%.

Бренд

Mimont