Молерска Четка Економик 20мм - Baucentar
Молерска Четка Економик 20мм

Молерска Четка Економик 20мм

30 ден

Има на залиха

30 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Молерска четка со економичен квалитет наменета за широка примена. Може да се користи за нанесување на сите видови на бои, како и за лакови на водена база и на база на растворувачи. Четката е изработена од синтетичко влакно, има пластична рачка а спојката е изработена од метал. Ширината на врвот на четката е 20мм а дебелината на врвот е 9мм. Количеството на влакна во полна должина на врвот на четката изнесува 70%.

Бренд

Mimont