Лепило За Плочки Адесилекс П9 25кг - Baucentar
Лепило За Плочки Адесилекс П9 25кг

Лепило За Плочки Адесилекс П9 25кг

1044 ден

Има на залиха

1044 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 006225МАП Категории

Адесилекс П9 е лепило на база на цемент со високи перформанси, брзо стврднување и без вертикално лизгање, со продолжено отворено време за лепење на керамички плочки, гранит и природен камен нечувствителен на влага.

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:
Трајност по мешањето: 45 минути.
Отворено време: 30 минути.
Време за корекции на плочки: околу 15 минути
Фугирање ѕидови: по 4 часа;
Фугирање на подот: по 4 часа.
Време на поставување пред газење: прибл. 4 часа.
Целосно оптоварување: по 3 дена
Бои: сива.

ЕМИКОД: EC1 Plus – многу ниски емисии на испарливи органски емисии.
Чување: 12 месеци.
Потрошувачка: 2,5-5 kg/m².
Пакување: вреќа од 25 кг.

Бренд

Mapei