Ламинат 8мм MV839 Харбур Беж Даб - Baucentar
Ламинат 8мм MV839 Харбур Беж Даб

Ламинат 8мм MV839 Харбур Беж Даб

989 ден

Има на залиха

989 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 00839свк Категории

Ламинатните подови на SWISS KRONO се изработени од високо-квалитетно дрво како основна суровина. Иновативната технологија во производството обезбедува стилска подлога за подот со што завршуваат сите грижи за одржување, за оштетување или за топлината на внатрешниот амбиент. Оваа технологија на производство е заснована на високо-концентрирани пресувани даски (HDF), кои се оплеменуваат со атрактивна декоративна хартија и автентична површинска структура. SWISS KRONO нуди широка палета на модели и дизајни на ламинатни подови.

 

  • Изглед на рустикален даб
  • Особено автентично чувство
  • Четиристрана фуга за реалистичен изглед на дрвени даски
  • Екстра широки даски
  • Отпорен на избледување и изгореници од цигари

 

Дебелина: 8 mm

Димензии: 1380 mm × 244 mm

Класа на абразија: AC 5/32

Структура: ML

Даски во пакет: 8 = 2,694 m2

Пакети на палета: 42 = 113,138 m2

 

Тешко да се расипе. Лесно за одржување. Што е тоа што го разликува Харбур Беж Даб од вистинскиот дабов под? Харбур Беж Даб едноставно е подолготраен и полесен за одржување! Без оглед колку елегантно и софистицирано решение може да биде подот од вистинско дрво, тоа е истовремено подложно на оштетување. Затоа Харбур Беж Даб ламинатот е фино детализиран ламинатен под хармонизиран изветреан изглед и автентичен дизајн и структура. Со грубо изделкан и скоро необработен изглед овој под може да се справи со се’ она со што не може да се справи подот од природно дрво. .Ова значи дека може лесно да се справи со предизвиците на секојдневното користење. А извонредната обработка, и изработката со природен изглед му дава топол сјај како да сте покрај стар камин во модерното живеалиште. Без оглед дали е искомбиниран со класичен или модерен мебел, изгледот на природни даски на овој ламинат со неговата четиристрана фуга и реалистичниот изглед на дрвено јадро заедно со бојата на Европски Даб создава топла и пријатна атмосфера во модерната домашна средина.

 

Колекција Cottage

Чаша вино, добра книга, удобна фотелја пред распламтениот камин? Што повеќе можете да посакате за мирна завршница на еден бурен ден? Треперењето на пламенот од каминот ја обвива собата со прекрасна топла светлина. Вашиот нов под од MY FLOOR Cottage Collection нежно блеска, а неговата втисната текстура е фина и елегантна. Ова едноставно ќе ве натера да копнеете по вечерите, секој нов ден.

Сите колекции на Cottage подовите зрачат со неспоредливо чувство на удобност и имаат свој карактер. Имаат ефект кој може да се спореди само со оној на масивен дрвен под. И, ако и најмала искра од огнот излезе, воопшто нема да треба да се грижите. Нашите ламинатни подови се високо отпорни на запалување и можат да се справат со многу предизвици.

Бренд

Swiss Krono