Ламинат 12мм M1203 Харбур Даб - Baucentar
Ламинат 12мм M1203 Харбур Даб

Ламинат 12мм M1203 Харбур Даб

1299 ден

Нема на залиха

Шифра: 100117свк Категории

Ламинатните подови на SWISS KRONO се изработени од високо-квалитетно дрво како основна суровина. Иновативната технологија во производството обезбедува стилска подлога за подот со што завршуваат сите грижи за одржување, за оштетување или за топлината на внатрешниот амбиент. Оваа технологија на производство е заснована на високо-концентрирани пресувани плочи (HDF), кои се оплеменуваат со атрактивна декоративна хартија и автентична површинска структура. SWISS KRONO нуди широка палета на модели и дизајни на ламинатни подови.

Антички приморски изглед на вистинско дабово дрво
• Висока отпорност на запалување и горење
• Лесен е за монтажа (може веднаш да се гази по него)
• Највисока класа на користење
• Идеален за подови со подно греење

Дебелина: 12 mm
Димензии: 1375 mm × 188 mm
Класа на абразија: AC 5/33
Структура: ER
Плочи во пакет: 5 = 1,293 m2
Пакети на Палета: 56 = 72,38 m2

 

Харбур Даб ламинатот му дава поморски дух на Вашиот декор и раскажува долга и живописна приказна како ниту една друга подлога за под. Удирањето на брановите, ветерот во едрата и суштинското од далечните земји ги прави поблиски кога ќе се задлабочите во деталите на овој извонреден ламинатен под. Четиристраната фуга со агол од 45°, варијабилната структура, незаменливото автентично чувство и богатите детали на Харбур Даб ламинатот му даваат изглед и чувство на цврсто и обработено дрво. Не бара голема грижа за одржување. Харбур Даб ламинатот е високоотпорен на бледеење, на флеки и на изгореници од цигари. Извонредната трајност создава точка во која се создава класична софистицираност на рустикална елеганција. Сите оние кои трагаат по раскошен и препознатлив под со рустикални примеси едноставно не можат да му одолеат на овој ламинат.

 

Колекција Villa
Замислете мала вила која на малиот рид Тускан постои со векови. Таа има видено многу настани од минатото: весели фамилијарни прослави, раскошни вечери како и романтични вечери на свеќи. Иако нејзиниот стил значително се менувал со текот на времето – таа отсекогаш била безвременски елегантна. Колекцијата MY FLOOR Villa ја комбинира оваа класична елеганција со потценетиот гламур кој без напор ја збогатува секоја соба.

Дали сакате ексклузивен квалитет? Дозволете си да бидете заведени од изгледот на оплеменето дрво од колекцијата Villa и создадете сопствен простор со стилска убавина. И не заборавајте дека со него можете да создадете импресивен впечаток и во бизнис опкружување.

Бренд

Swiss Krono