Ламинат 10мм М1019 Гирона Светол Даб - Baucentar
Ламинат 10мм М1019 Гирона Светол Даб

Ламинат 10мм М1019 Гирона Светол Даб

1189 ден

Има на залиха

1189 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 1019свк Категории

Ламинатните подови на SWISS KRONO се изработени од високо-квалитетно дрво како основна суровина. Иновативната технологија во производството обезбедува стилска подлога за подот со што завршуваат сите грижи за одржување, за оштетување или за топлината на внатрешниот амбиент. Оваа технологија на производство е заснована на високо-концентрирани пресувани плочи (HDF), кои се оплеменуваат со атрактивна декоративна хартија и автентична површинска структура. SWISS KRONO нуди широка палета на модели и дизајни на ламинатни подови.

  • Вистински изглед на природно дрво
  • Автентично дрвено јадро
  • Цврст ламинатен под
  • Автентичен изглед на даските поради фугата
  • Висока отпорност на запалување и горење

 

 

Дебелина: 10 mm

Димензии: 1380 mm × 193 mm

Класа на абразија: AC 5/33

Структура: ER

Плочи во пакет: 6 = 1,598 m2

Пакети на Палета: 56 = 89,49 m2

 

Гирона Светол, Даб дава привлечен изглед на подот благодарение на четиристраната фуга под агол од 45° и доаѓа со иновативниот CLCI system за лесно поставување. Цврстата обработка со длабоко втисната структура и свилениот сјај испрекинат со мазни матирани линии е високо издржлив на оптоварувања и на кршење, на флеки, избледување и на изгореници од цигари. За добрите познавачи на безвременска елеганција, овој ламинатен под претставува вистински стилски белег во долгите традиционални и квалитетни ентериери.

 

Колекција Challet

Дали ја сакате рустикална планинска атмосфера? Таму горе на планина, се’ изгледа толку полесно и пооригинално. На пример уживањето во мал оброк после долго пешачење. Раскажување приказни до доцна во ноќта, па дури и да заиграте некое оро. Висококвалитетниот под од колекцијата MY FLOOR Chalet со сето тоа може да се справи. Навистина е тешко, напорно, па дури и не лесно се заборава играњето или танцувањето на паркетот т.е. на ламинатот.

Декорот на ламинатите од колекцијата Chalet исто така создаваат рустикален амбиент во Вашиот дом. Искомбинирајте го, на пример, со едноставен дрвен мебел, со ленено платно или со природна кожа, или направете си поголем предизвик и обидете се да креирате измешана атмосфера од старински и модерен мебел.

Бренд

Swiss Krono