Дождовно Одело ХХЛ - Baucentar
Дождовно Одело ХХЛ

Дождовно Одело ХХЛ

850 ден

Има на залиха

850 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Дождовното одело се состои од палто и панталони. Идеални се за заштита од дожд или во услови на силен ветер. Облеката од комплетот се комотни за големината и не ги отежнуваат движењата при носење.
Големина: ХХL/56

Карактеристики на палтото:
– Скриен ластик во појасот
– Џебови обложени со постава
– Странични отвори за проветрување
– Прелепени Рабови
– Подесување на ширината кај стомакот

Карактеристики на панталоните:
– Отворени џебови – овозможуваат да се користат панталоните на џебовите од долните панталони
– Опција за подесување на должина на ногавиците
– Појас со ластик

Материјалот од кој се изработени е 100% од полиестер со густина од 170 гр/м2.
Достапни се во големини од М до XXXL.
Поседуваат CE certificate, изработени се во согласност со EN ISO 13688:2013.
Спакувани се во пластична кеса со патент и лепенка за затворање.

Бренд

Neo