Вентилатор За бања 120мм Со Пластичен Капак Бел - Baucentar
Вентилатор За бања 120мм Со Пластичен Капак Бел

Вентилатор За бања 120мм Со Пластичен Капак Бел

1950 ден

Има на залиха

Држач на место

1950 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Главна карактеристика на вентилаторите за бања од MM серијата, им е дека се се наменети за примена во санитарни простории вклучувајќи и купатила, кујни, туш кабини и тоалети. Тие се одлично решение за отстранување на влагата во влажни простории со цел сопречување на настанување и развивање на габи у мувла.
Се одликуваат сосовремен дизајн и одличен квалитет. Сите вентилатори од оваа серија им аат двојна изолација и се одликуваат со висока ефикасност и со тивка работа на моторот.  Вградените висококвалитетни лагери гарантираат ефикасно работење на моторот и до 30,000 работни часови. Поседува IP X4 заштита од влага со што се овозможува максимална ефикасност и во услови на висока влажност или во екстремно лоши временски услови.
Технички карактеристики:
Отвор: ∅100мм

Капацитет: 100 m3/hМоќност: 17W,

Бучава: 39 dB

Капак: Пластичен во бела боја

 

Земја на потекло: Бугарија