Боја За Бојадисување Радијатори Во Спреј 400мл Бела Мат - Baucentar
Боја За Бојадисување Радијатори Во Спреј 400мл Бела Мат

Боја За Бојадисување Радијатори Во Спреј 400мл Бела Мат

245 ден

Има на залиха

245 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Боја наменета за бојадисување на радијатори во Бела Мат нијанса. Отпорна е на средни до високи температури кои може да се развијат во радијаторите. Може да се користи за покривање на гребаници или оштетувања на површината на веќе бојадисаните радијатори. Може да се користи и за целосно бојадисување на нови радијатори изработени од железо, алуминиум или челик. Откако ќе се нанесе и исуши, бојата е отпорна на гребење. Исто така има висока отпорност на јаки детергенти и средства за чистење. Бојата останува бела со години без да ја промени нијансата.

Бренд

HQS