Тенкослоен Премаз За Дрво 750 мл Тиковина - Baucentar
Тенкослоен Премаз За Дрво 750 мл Тиковина

Тенкослоен Премаз За Дрво 750 мл Тиковина

275 ден

Има на залиха

275 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

БК Лазур Класик е тенкослоен транспарентен премаз за заштита на дрвото во внатрешен или надворешен простор (прозори, врати, огради, ламперија) со нијанса на дрво од тиковина.

ПРИМЕНА
Го штити дрвото од вода и атмосферски влијанија и му ги дава саканите естетски карактеристики.

ПОДГОТОВКА И НАНЕСУВАЊЕ
Пред нанесување на премазот, дрвената подлога мора да биде сува, избрусена и чиста. Пред да се употреби, содржината во кантичката треба добро да се промеша. Премазот се нанесува со четка во 1 до 2 слоја за внатрешни простории, и во 2 до 3 слоја во надворешни простории. Може повторно да се нанесува но по најмалку 12 до 24 часа.

ПОТРОШУВАЧКA
Околу 83-100 ml/m2 за премачкување во еден слој.

ПАКУВАЊЕ
Премазот е спакуван во лимена кантичка и содржи 750мл премаз.

Бренд

Bekament