Плоча За Спуштен Плафон Армстронг Фериа 60х60см 15мм - Baucentar
Плоча За Спуштен Плафон Армстронг Фериа 60х60см 15мм

Плоча За Спуштен Плафон Армстронг Фериа 60х60см 15мм

559 ден

Има на залиха

559 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 713393 Категории

Армстронг Фериа плочата е изработена од пресувана минерална волна и е наменета за изведба на спуштен плафон.

Дизајнот на Фериа плочата оддава впечаток на перфорирана и слабо гранулирана површина која нуди добра комбинација на звучна апсорпција и звучна преносливост.

 

Димензии:

Ширина: 60см

Должина: 60см

Дебелина: 15мм

 

Карактеристики на плочата

 

Одбивање на светлина: 85%

Отпорност на влага: 90%

Термичка спроводливост: λ = 0.060 W/mK

Маса: 3.3 kg / m²

Бренд

Armstrong