Плоча За Спуштен Плафон Армстронг Савана 60х60см 12 мм - Baucentar
Плоча За Спуштен Плафон Армстронг Савана 60х60см 12 мм

Плоча За Спуштен Плафон Армстронг Савана 60х60см 12 мм

516 ден

Има на залиха

516 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 713492 Категории

Армстронг Савана плочата е изработена од пресувана минерална волна и е наменета за изведба на спуштен плафон.

Дизајнот на Савана плочата оддава впечаток на рамна и слабо гранулирана површина за добивање впечаток на современ дизајн.

 

Димензии:

Ширина: 60см

Должина: 60см

Дебелина: 12мм

 

Карактеристики на плочата

 

Одбивање на светлина: 85%

Отпорност на влага: 90%

Термичка спроводливост: λ = 0.060 W/mK

Маса: 3.4 kg / m²

 

Бренд

Armstrong