Акрилна Боја Во Спреј 400мл Сина Сообраќајна RAL5017 - Baucentar
Акрилна Боја Во Спреј 400мл Сина Сообраќајна RAL5017

Акрилна Боја Во Спреј 400мл Сина Сообраќајна RAL5017

185 ден

Има на залиха

185 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Акрилна боја спакувана во спреј со Сина Сообраќајна нијанса или 5017 дефинирана според RAL палетата на бои. Наменета е за бојадисување за домашни потреби или за премачкување на постоечки предмети. Адекватна е за нанесување на било какви површини како железо, челик, пластика, дрво, камен и слично. Се одликува со лесно нанесување и со кратко време на сушење. Нијансата е достапна во сјајна варијанта доколку се премачка со безбоен сјаен премаз (достапен под шифра ХКС2001) или во мат варијанта доколку се премачкаат со безбоен мат премаз во спреј (достапен под шифра ХКС2001М).

Бренд

HQS