Акрилна Боја Во Спреј 400мл Виолетова Сигнална RAL4008 - Baucentar
Акрилна Боја Во Спреј 400мл Виолетова Сигнална RAL4008

Акрилна Боја Во Спреј 400мл Виолетова Сигнална RAL4008

185 ден

Има на залиха

185 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Акрилна боја спакувана во спреј со Виолетова Сигнална нијанса или 4008 дефинирана според RAL палетата на бои. Наменета е за бојадисување за домашни потреби или за премачкување на постоечки предмети. Адекватна е за нанесување на било какви површини како железо, челик, пластика, дрво, камен и слично. Се одликува со лесно нанесување и со кратко време на сушење. Нијансата е достапна во сјајна варијанта доколку се премачка со безбоен сјаен премаз (достапен под шифра ХКС2001) или во мат варијанта доколку се премачкаат со безбоен мат премаз во спреј (достапен под шифра ХКС2001М).

Бренд

HQS