Сет Насадни Клучеви 73 пар. 1/2 1/4 - Baucentar
Сет Насадни Клучеви 73 пар. 1/2 1/4

Сет Насадни Клучеви 73 пар. 1/2 1/4

2990 ден

Има на залиха

2990 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 08-673 Категории

Сет со насадни клучеви со големина од 1/2″ и 1/4″ во кој има вкупно 73 парчиња изработени од висококвалитетна челична легура од хром ванадиум. Во сетот се вклучени и  два клуча крцкалки од 1/2″ и 1/4″ (квалитетни крцкалки со 72 запци) со ергономски дизјанирани рачки. Сетот содржи широк опсег на шестоаголни клучеви со разни големини од 4 дo 27 мм. и битови – рамни, крстачи, шестоаголни, торксови. Во сетот има и други дополнителни  елементи. Елементите се поставени вертикално во кутијата со што се овозможува полесно ставање и вадење. Клучевите се сместени во пластични лежишта со метална кука и згодна рачка.

Бренд

Neo