Машина За Сечење Плочки 600мм - Baucentar
Машина За Сечење Плочки 600мм

Машина За Сечење Плочки 600мм

5520 ден

Има на залиха

5520 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 56-004 Категории

Машина за сечење плочки со ноже за сечење со дијаметар од 16мм. Има единечна водилка изработена од метален профил со димензии 30 x 12 мм. Главата сместена на лежишта со лагери овозможува прецизно сечење на плочките. На машината има и метричка скала со агломер за попрецизно сечење. Има горен дел со дебелина од 2 мм кој има способност да ублажува удари. Покриен е со стирогума што е дополнителна погодност при користењето на машината. Оваа машина е наменета за професионална намена.

Бренд

Neo