Ласер Линиски UniversalLevel 360 статив 24м - Baucentar
Ласер Линиски UniversalLevel 360 статив 24м

Ласер Линиски UniversalLevel 360 статив 24м

12900 ден

Има на залиха

Линиски Ласер со статив

12900 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 0603663Е01 Категории

Хоризонтална линија под 360° за прецизно нивелирање во целата просторија, совршено изнивелирана хоризонтална линија за уште поголема флексибилност.

Зелени ласерски линии: до четири пати подобра видливост без оглед на осветленоста

Прецизни и јасно видливи ласерски линии со точност од ± 0,4 мм/м и опсег на самостојно нивелирање.

Работно подрачје со пречник од 24м

Ласерска диода 500 – 540 nm

Класа на ласер  2

Време на самостоојно нивелирање типично 4 s

Подрачје на нивелирање 4 °

Агол на отворот u120 °

Точност ± 0,4 мм/м

Навој на стативот 1/4”

Маса 0,56 кг

Батерија 1,5-V-LR6 (AA)

Во пакетот следуват: линиски ласер UniversalLevel 360, торба, батерии 4 x 1,5-V-LR6 (AA), статив TT150.

Бренд

Bosch