Силиконско Масло Во Спреј 400мл - Baucentar
Силиконско Масло Во Спреј 400мл

Силиконско Масло Во Спреј 400мл

240 ден

Има на залиха

240 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: ХКССИЛИКОН Категории

Овој производ е произведен на база на силиконски раствор. Наменет за подмачкување на површини каде треба да се намали припивливоста на материјалите. Може да се користи за различни видови материјали. На подмачканите површини им дава поголема отпорност кон вода со што се спречува акумулирање на електростатски електрицитет. Може да се користи и за полирање и заштита на пластични делови или капаци. Кај заварената пластика ги штити местата на заварување од пукање со што се зголемува нивната издржливост и трајност.

Бренд

HQS