Фрези Ротациони за дрво 8мм Сет од 12 пар. - Baucentar
Фрези Ротациони за дрво 8мм Сет од 12 пар.

Фрези Ротациони за дрво 8мм Сет од 12 пар.

1395 ден

Нема на залиха

Фрези за дрво изработени од цврст карбид со различен облик за сечење на агли. Наменети се за прецизна обработка на дрво и слични материјали со електричен алат со поголем број на вртежи. Рабовите на фрезите се изработени од фино обработен зајакнат карбид и со прецизниот баланс на фрезите се постигнува одлична обработка на дрвените површини. Сетот се состои од 12 парчиња.  Спакувано во дрвена кутија.

Бренд

Verto