Шублер 150мм - Baucentar
Шублер 150мм

Шублер 150мм

585 ден

Нема на залиха

Шифра: 31Ц615 Категории

Шублер наменет за мерење на прецизни детали. Вкупната работна должина на шублерот изнесува 150мм. Изработена е од висококвалитетна алуминиумска легура со што се гарантира долготрајно користење. Со него може да се вршат мерења со прецизност до 0,05мм/м. Овозможува мерење и на внатрешни и на надворешни димензии. Има и завртка за заклучување на лизгачот со што се олеснува мерењето и користењето на алатката.

Бренд

Topex