Столарска Метална Стега 80х300мм - Baucentar
Столарска Метална Стега 80х300мм

Столарска Метална Стега 80х300мм

320 ден

Има на залиха

320 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 12А120 Категории

Столарска метална стега од тип F. Има вкупна работна должина од 300мм, и ширина од 80мм. Наменета е за вршење на разни столарски работи. Со неа можете да фиксирате неколку различни парчиња мебел и потоа лесно и брзо да ги прицврстите во крајниот производ. Има челична водилка многу добро измазнета и издлабена со жлебови за полесно фиксирање на раката во потребната позиција. Пластичната обвивка штити од гребнатинки, а дрвената лакирана рачка со ергономски дизајн го олеснува држењето и ја зголемува удобноста. Квалитетот е потврден со TÜV и GS сертификати. Производниот процес за овој производ е според DIN 5117 стандардот.

Бренд

Topex